سطل زباله

چند نوع زباله داریم ؟

انواع زباله ها

چند نوع زباله داریم ؟

زباله , پسماند و یا آشغال به هر موادی گفته می شود که دیگر کارایی نداشته و دور انداخته می شود , زبالها ها عموما به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نتیجه فعالیت های انسان در بخش های کشاورزی , صنعتی و شهری بوده که زائد و غیر قابل استفاده است , اگر مدیریت زباله ها به درستی انجام نشود موجب از بین رفتن منابع طبیعی , آلودگی محیط زیست و شیوع انواع بیماری ها و عفونت ها و مرگ موجودات زنده می شود , اینکه چند نوع زباله داریم ؟ باید گفت که زباله به دو نوع خشک و تر تقسیم می شود که هر یک شامل چندیدن دسته و گروه می باشد . فروشگاه آستیاگ با قیمت دست اول انواع سطل زباله پلاستیکی ، گالوانیزه ، استیل و مکانیزه در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • زباله های شهری
 • زباله های خانگی
 • زباله های کشاورزی
 • زباله های صنعتی
 • زباله های بیمارستانی یا عفونی
 • زباله های خطرناک
 • زباله های فضایی

خرید اینترنتی سطل زباله پلاستیکی

انواع زباله ها

زباله های شهری

با توجه به افزایش جمعیت مناطق شهری شاهد مشکلاتی مانند تولید مقدار زیادی زباله آلودگی محیط زیست و تهدید سلامت انسان ها و دیگر موجودات زنده هستیم زباله های شهری به دو دسته خشک و تر تقسیم می شوند

زباله خشک و انواع ان را بشناسید :

در جواب اینکه چند نوع زباله داریم ؟ ابتدا باید زباله خشک و تر را شناخت , زباله های خشک به موادی کاغذ , شیشه , پلاستیک , مقوا , لاستیک , فلز , کارتن ها , بسته های شیر و… گفته می شود ؛ زباله های خشک قابل بازیافت هستند اما در صورت آلوده یا کثیف شدن رد می شوند به همین دلیل قبل از اینکه ان را در سطل بگذارید آنها تمیز نمایید .

زباله تر چیست ؟

ضایعات غذا قسمتی از این نوع زباله ها می باشند که فاسد شدنی بوده و این بخش عمدتا از اضافات گیاهان و پسماند ناشی از طبخ غذا و مواد خوراکی و.. به دست می آید این بخش از باله ها حائز اهمیت بوده زیرابخش زیادی از زباله ها از همین نوع هستند و نیز فساد پذیری بالایی دارند که موجب تولید آلودگی و بیماری می شود .

جنس سطل زباله مکانیزه چیست ؟

نخاله های ساختمانی :

ضایعات یا نخاله های ساختمانی موادی بوده که به شکا تصادفی و ناخواسته در عملیات ساخت و ساز تولید می شود نخاله های ساختمان جزء زباله های شهری بودهو شامل مصالح ساختمانی از قبیل , میخ , عایق , سیم برق , میلگرد و.. می شود .

خاکستر ( Ash ) :

این نوع زباله باقیمانده حاصل از سوزاندن زغال , چوب و دیگر مواد سوختنی بوده که در برخی صنایع , پخت و پز و گرم کردن منازل کاربرد دارند .

زباله های خانگی

زباله های خانگی به دلیل اینکه شامل موادی با ترکیبات مختلف هستند روش بازیافت و جمع آوری آنها نسبت به دیگر زباله ها ( مانند زباله صنعتی و ساختمانی ) دشوار تر است اصلی ترین اجزای زباله خانگی را پسماند مواد غذایی , پسماندهای گیاهی , پسماندهای حیوانی , کاغذ , شیشه , پلاستیک , پارچه و فلز تشکیل می دهد .

زباله های کشاورزی

آگاهی نسبت به اینکه چند نوع زباله داریم ؟ و اطلاع از روش هایی برای کاهش آن وظیفه ای است که هر شهروندی باید بداند , پسماندهای کشاورزی به پسماندهایی ناشی از فعالیت های تولیدی در بخش کشاورزی , لاشه حیوان ( دام , طیور , آبزیان ) و مصرف محصولات کشاورزی فاسد و غیر قابل استفاده گفته می شود .

زباله های صنعتی

زباله های صنعتی به پسماندهای ناشی از فعالیت های صنعتی , معدنی , پالایشگاهی , صنایع گاز , نفت و پتروشیمی و نیروگاهی و امثال آن گفته می شود که دیگر در فرآیند تولید کارایی نداشته و قابل مصرف نیستند از قبیل براده ها , سرریز ها و.. زباله های صنعتی می توانند به شکل گاز , مایع و یا جامد باشند .

خرید مستقیم سطل زباله گالوانیزه در تولیدی

زباله های بیمارستانی یا عفونی

هر نوع زباله ای که به عنوان محصول جانبی و مراقبت های درمانی و بهداشتی در بیمارستان ها , درمانگاه ها و آزمایشگاه ها تولید شود زباله بیمارستانی نام دارد این زباله ها عفونی بوده و ممکن است مایع یا جامد باشد , خون های دور ریخته شده , سرنگ ها و سوزن ها ع ملحفه های بیمارستان , تجهیزات پزشکی ع چاقو ها و اجسام برنده و.. از انواع زباله های بیمارستانی می باشند زباله های بیمارستانی در دو گروه خطرناک و غیر خطرناک دسته بندی شده و چهار نوع مهم آن شامل موارد زیر است .

 • زباله های بیمارستانی عمومی که بخش عمده زباله های پزشکی و بیمارستانی بوده و مانند زباله های خانگی و اداری است .
 • زباله های بیمارستانی عفونی که شامل هر نوع زباله ای بوده که موجب بیماری و عفونت در انسان می شوداین زباله ها آغشته به خون , ترشحات و بافت های بدن انسان های بیمار هستند .
 • زباله های خطرناک بیمارستانی که می توانند به انسان آسیب برسانند اما عفونی نیستند مانند تجهیزات جراحی تیز , چاقو ها و یا برخی مواد شیمیایی
 • زباله های رادیو اکتیو که ر فرآیند درمانی مانند پرتو درمانی , سرطان و دیگر تجهیزات پزشکی هسته ای ایجاد می شود .

زباله های خطرناک

زباله های خطرناک زباله هایی بوده که تأثیرات شیمیایی و خورندگی , آتش زایی , انفجاری , پرتو زایی و سمی دارند از جمله این زباله ها می توان به حشره کش , لامپ های کم مصرف و فلورسنت , زباله های الکتریکی مانند رایانه ها , رنگ های روغنی ؛ ضد یخ , لوح های فشرده و.. اشاره کرد .

زباله های فضایی

در انتهای این بحث اینکه چند نوع زباله داریم ؟ به زباله های فضایی رسیدیم ؛ زباله فضایی بقایای فعالیت بشر در فضاست ؛ از قطعات سفینه ها گرفته تا قسمت هایی از سفینه که در مراحل مختلف مأموریت فضایی از ان جدا می شوندو یا هر چیز دیگری که در مدار زمین رها شده و دیگر استفاده ای ندارددر سال 2011 ناسا گزارش کردکه میزان این زباله ها به نحوی تصاهدی افزایش یافته و به مرز بحران رسیده است .

بهترین سطل زباله چیست ؟ 

سطل زباله هم باید در برابر ضربه   و فشار  و دمای بالا مقاوم باشد و هم باید بهداشتی باشد . اگر برای کارخانجات مواد غذایی و…. ازین قبیل موارد که تماما با مواد غذایی و رطوبت در تماس هستند سطل خریداری کنید ما به شما سطل زباله پلاستیکی یا استیل را پیشنهاد میکنیم ولی اگر هنگام خالی کردن و پر کردن سطل ها به بدنه مخزن ضربه وارد میشود سطل استیل پیشنهاد ماست . از طرفی ما از بعد قیمت خرید سطل زباله اگر نگاه کنیم طبیعتا سطل زباله پلاستیکی گزینه مناسب تری میباشد . بنابراین این موقعیت و شرایط شماست که تعیین کننده نوع و متریال سطل زباله است . در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید  تا تجربیات بیشتر در اختیارتان بگذاریم . فروشگاه آستیاگ تولید کننده انواع سطل زباله است .

قیمت تولیدی سطل زباله استیل چنده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *