سطل زباله

زباله های قابل بازیافت کدامند ؟

زباله های قابل بازیافت کدامند ؟

زباله های قابل بازیافت کدامند ؟

بازیافت زباله به مفهوم استفاده از مواد مصرف شده برای ساخت دوباره کالاهای قابل استفاده دیگر است برای مثال می توان به ساخت کاغذ تازه از کاغذهای باطله ای که استفاده نمی شوند اشاره نمود از سه فایده مهم بازیافت زباله می توان به مواردی از جمله صرفه جویی در منابع طبیعی , صرفه جویی در مصرف انرژی ( به عنوان مثال ساخت آلومینیوم از آلومینیوم بازیافت شده 90 درصد انرژی کمتری در مقایسه با ساخت آلومینیوم از سنگ معدن نیاز دارد ) و فایده آخر این است که برای دفن زباله فضای کمتری را میگیرد اما یک سوال مهم زباله های قابل بازیافت کدامند ؟ و چه زباله هایی را نمی توان بازیافت نمود ؟ فروشگاه آستیاگ مرکز فروش انواع سطل زباله استیل ، پلاستیکی ، گالوانیزه و سطل آشغال های مکانیزه میباشد . برای  خرید مدل های روز سطل زباله با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • زباله های قابل بازیافت کدامند ؟
  • چه موادی را نمی توان بازیافت کرد ؟
  • برای کاهش زباله های غیر قابل بازیافتی چه کنیم ؟
زباله های قابل بازیافت کدامند ؟

زباله های قابل بازیافت کدامند ؟

فلزات :

در جواب اینکه زباله های قابل بازیافت کدامند ؟ در وهله اول می توان به فلزات اشاره نمود ؛ فلزات را می توان به صورت مکرر بازیافت کرد بدون اینکه تغییری در خواص آنها ایجاد شود براساس گزارش AISI ( مؤسسه آهن و فولاد آمریکا ) فولاد بیشتری قابلیت بازیافت در کره زمین را داشته و از دیگر فلزات قابل بازیافت می توان آلومینیوم , مس , نقره , برنج و طلا را نام برد .

پلاستیک :

بسیاری از پلاستیک ها را می توان بازیافت نمود ؛ یک ماده پلاستیکی می تواند نهایتا 2 تا 3 باز بازیافت شود و بیشتر از این مقدار موجب می شود تا محصول مورد نظرغیر قابل استفاده شود همچنین در هر باز بازیافت از مواد خام دیگری نیز استفاده می شود تا کیفیت آن را بهبود بخشد , ساخت پلاستیک از مواد بازیافتی در مقایسه با تولید پلاستیک های نو دو سوم انرژی کمتری را مصرف می کند از جمله پلاستیک های قابل بازیافت می توان به بطری های پلاستیکی , اسباب بازی های پلاستیکی ؛ ظروف پلاستیکی , بطری مواد شوینده و… اشاره کرد .

کاغذ :

از جمله زباله های قابل بازیافت می توان به کاغذ اشاره کرد روزنامه , مجله , کاغذ سفید تحریر , کاغذ باطله , کاغذ کپی , پاکت نامه , بروشورها , آگهی های تبلیغات کاغذی , جعبه های مقوایی , کتابو کاغذ گلاسه از جمله کاغذهای مناسب برای بازیافت هستند ؛ بازیافت این دسته از مواد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بازیافت یک تن کاغذ موجب حفظ 7 هزار گالن آب و 17 درخت می شود .

شیشه :

شیشه می تواند بدون اینکه کیفیتش را از دست بدهد بازیافت میشود به گونه ای که هر بطری شیشه ای می تواند تا حدود 15 بار در بین تولید و مصرف مورد استفاده مجدد قرار گیرد , بازیافت شیشه اقتصادی بوده و قیمت مصرف آن را کاهش می دهد بازیافت شیشه موجب ذخیره انرژی و حفظ محیط زیست می شود؛ شیشه های قابل بازیافت شامل تمام بطری هایی که در آنها نوشابه , ماء الشعیر و.. همچنین ظروف دهانه گشاد شیشه ای و ظروف حاوی چاشنی و… می باشد .

قیمت سطل زباله مکانیزه جنس گالوانیزه چنده  ؟

زباله های الکترونیکی :

زباله الکترونیکی اعم از لوازم خانگی مانند یخچال , ماشین لباسشویی , اجاق مایکروویو , تلویزیون , دیجیتال , تلفن همراه و… همچنین لوازم جانبی آنها اعم از سیم , کابل , موس , صفحه کلید و.. قابل بازیافت هستند همچنین می توان رایانه ها را به کسانی که احتیاج دارند هدیه داد و یا به مراکز بازیافت دهید تا قطعات به درد بخور آنها جدا و مابقی بازیافت شوند .

مواد قابل بازیافت تنها به زباله های خشک بازیافتی محدود نمی شود برخی زباله های تر اعم از باقی مانده میوه , باقی مانده مواد غذایی , پوسته تخم مرغ و.. قابل بازیافت هستند حجم زباله های تر را می توان با خشک کردن , تغذیه حیوانات خانگی و تولید کمپوست کاهش داد .

چه موادی را نمی توان بازیافت کرد ؟

زباله های قابل بازیافت را نام بردیم اما همه زباله ها را نمی توان بازیافت کرد از جمله مواد غیر قابل بازیافتی می توان به باتری ها , پاکت های بسته بندی مانند جعبه پیتزا ,کاغذهایی که خود از طریق بازیافت ساخته شده اند , مقواهای رنگی , بسته بندی حباب , رسیدهای کاغذ , ظروف یک بار مصرف , پوشک ها و پت های بهداشتی یکبار مصرف , باندهای زخم ,  لامپ ها , سرامیک ها و در کل موادی که خطرناک بوده و می توانند موجب انتشار آلودگی و بیماری شوند را بازیافت نمود .

برای کاهش زباله های غیر بازیافتی چه کنیم ؟

بهتر است برای کاهش مواد غیر قابل بازیافتی این مواد را نخرید و اگر آنها را خریداری کردید آنها را چندیدن بار استفاده کنید به عنوان مثال هنگام خرید از فروشگاه با خود کیسه پارچه ای ببرید .

خرید سطل زباله پلاستیک مخصوص پارک ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *