سطل زباله

سطل زباله پلاستیکی یا فلزی: کدام بهتر است؟

سطل زباله پلاستیکی یا فلزی: کدام بهتر است؟

زباله ها همه جا هستند. هرچه سبز زندگی ما پیشرفت می کند و دلمشغولی ما برای رفاه بیشتر می شود ، تولید زباله در مقیاس بزرگتری انجام می شود. همانطور که احتمالاً می دانید، ما برای بسته بندی به پلاستیک، برای سندها به کاغذ و برای عناصر الکترونیکی به فلزات وابسته هستیم. تازه موارد دیگر نیز هست. در این مطلب با آستیاگ همراه باشید تا بررسی کنیم سطل زباله پلاستیکی یا فلزی، کدام بهتر است.

بعد از مدتی، اقلام غیرمعمولی به مراکز عمل آوری زباله می روند مثل زباله دانی های انبوه یا مراکز بازیافت. با این حال، برخی افراد زباله های خود را در آبراهها یا خیابانها می  اندازند. طبق نشنال جئوگرافیک، حدود 5.25 تریلیون تکه زباله پلاستیک در اقیانوس انداخته می شود.

انداختن آشغال در جای نا مناسب تأثیرات منفی ای بر محیط زیست دارد. به جز تخریب آبراهها، آن جان و زندگی حیواناتی که در آن مناطق زندگی می کنند را نیز تحت تأثیر منفی قرار می دهد. لذا، ما باید زباله های خود را مدیریت کنیم، و آن از خانه شروع می شود.

داشتن نوع مناسب و اندازه صحیح سطل زباله برای امر مدیریت زباله بسیار مهم است. آیا از خود می پرسید که کدام بهتر است، سطلهای پلاستیکی یا سطح فلزی؟ با آستیاگ همراه باشید تا سطح زباله مناسب را انتخاب کنید.

مدل های سطل زباله پلاستیکی 1402

 

سطح زباله های پلاستیکی

سطح زباله های پلاستیکی معمولاً از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته شده اند که یک ماده پلاستیکی محکم است. HDPE دوام بهتر و مقاومت شیمیایی بیشتری از سایر انواع پلی اتیلن دارد که به عنوان پلی اتیلن با چگالی کم شناخته می شود (LDPE). آن کد شناسایی پلاستیک شماره دو دارد که یعنی قابلیت بازیافت زیادی دارد.
با این خصوصیات، سطلهای زباله پلاستیکی در بیشتر خانه ها پیدا می شود تا زباله ها را در خود نگه دارد. قبل از خرید یکی از آنها، باید تصمیم بگیرید که آیا آنها برای شما مناسب هستند یا نه. مزایا و معایب آنها را در بخش زیر بررسی کنید.

مزایا

• با گرم شدن یا ضربه به آسانی تغییر شکل نمی دهند
• تنوع در اندازه دارند و برای اتاقها و فضاهای کوچک عالی هستند.
• آنها سبک هستند، و برای همین جابجایی آنها راحت است.
• شستشو و نظافت آنها آسانتر است.
• آنها در رنگهای مختلف وجود دارند.
• آنها نسبت به سطلهای زباله فلزی ارزانتر هستند.

معایب

• ممکن است خش بردارند.
• آنها بوی بد زباله ها را به خود جذب می کنند.
• عمر کمتری از سطل زباله های فلزی دارند.

سطل زباله فلزی

بسته به سازنده و طراحی، سطلهای زباله فلزی معمولاً از آلومینیوم یا فولاد گالوانیزه ساخته شده اند. بیشتر سطلهای زباله فلزی خاکستری درخشان هستند و اندازه شان بزرگ است و برای فضاهای بیرون از خانه مناسب هستند. با این حال، طرحهای مدرن چرخ و تنوع رنگها را در طراحی آنها دخیل کرده تا هم کارکرد بهتری داشته هم ظاهر بهتری داشته باشند.

اگر قصد دارید در سطل زباله فلزی سرمایه گذاری کنید، مزایا و معایب آن را در بخش زیر بررسی کنید.

مزایا

• آنها بوی بد زباله ها را به خود جذب نمی کنند.
• آنها برای زباله ها با بار سنگین عالی هستند.
• آنها عمل نسبتاً طولانی ای دارند.
• آنها از همتای پلاستیکی خود قابلیت بازیافت بیشتری دارند.

معایب

• آنها بعد از ضربه به راحتی تغییر شکل می دهند.
• شستن آنها سختتر است به دلیل لبه های برنده و زنگ زدگی احتمالی.
• آنها بیشتر مواقع در جایی ثابت باقی می م انند.
• آنها گرانتر از سطلهای زباله پلاستیکی هستند.

زباله دان گودبین

سطل زباله پلاستیکی یا فلزی : کدام سطح زباله بهتر است؟

انتخاب بهترین سطلهای زباله بسته به ترجیح و نیازهای هر فرد دارد. با این حال، به عنوان متخصص در این حیطه، ما سطلهای زباله پلاستیکی را برای زباله های قابل بازیافت و غیر آلی پیشنهاد می کنیم. همچنین، شما باید برای هر اتاق حداقل یک سطل زباله داشته باشید.
از سوی دیگر، سطلهای زباله فلزی برای زباله های غذا و مواد آلی عالی هستند. و اگر ممکن است، بهتر است آنها بیرون از خانه نگهداری شوند یا در فضا باز تا باعث کثیف شدن یا بوی بد در داخل خانه نشوند زیرا ممکن است حشرات یا جوندگان را جذب کند. علاوه بر این، باید آنها را با درپوش مناسب کاملاً ببندید و زباله هایی که پوسیدنی هستند را فوراً دور بیندازید.

کارخانه تولید سطل زباله پلاستیکی

نتیجه گیری

مدیریت زباله صحیح از خانه شروع می شود. از این رو، باید بهترین نو سطل زباله را طبق خواسته و نیاز خود بشناسید. چه سطل زباله پلاستیکی یا فلزی را انتخاب می کنید، مهمترین بخش این است که خانه خود را از زباله های ناخواسته خالی نگه دارید.
خوشبختانه، آستیاگ فقط یک تماس با شما فاصله دارد تا به شما در مورد تهیه انواع سطل زباله یاری برساند. مهم نیست کجا هستید، تیم ما به شما کمک می کند که انواع سطل زباله در شکلها و جنسهای مختلف را در اختیار داشته باشید. محصولات ما از نظر جنس و دوام و کیفیت از بهترینها است. و کاملاً مطابق با نیازهای مشتریان تولید شده است.

برگرفته از این منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *