سطل زباله

روش های بازیافت زباله در منزل

بازیافت زباله در منزل

بازیافت زباله در منزل

بازیافت زباله یعنی اماده سازی مواد برای بهره برداری دوباره , مواد بازیافتی عبارتند از آهن آلات , قراضه آهن , پلاستیک , شیشه , مقوا و یا حتی برخی مواد شیمیایی و آشغال تر که به کود کمپوست تبدیل می شود , بازیافت علاوه بر اینکه از هدر رفت منابع سودمند ملی جلوگیری می کند مصرف مواد خام و مصرف انرژی را کاهش می دهد به علاوه اینکه تولید گازهای گلخانه ای نیز کاهش می یابد ؛ برای بازیافت زباله در منزل طیف گسترده ای از خدمات و امکانات وجود دارد که علاوه بر کاهش حجم زباله به کاهش هزینه های جمع آوری نیز کمک می کند . فروشگاه آستیاگ ارائه کننده انواع سطل زباله پلاستیکی ، استیل ، گالوانیزه و انواع سطل های مکانیزه با طرح های مختلف سطل زباله در خدمت شماست  .برای مشاوره و ثبت سفارش و دریافت شرایط همکاری با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با : 

  • اهمیت بازیافت زباله های خانگی چیست ؟
  • روش های بازیافت زباله در منزل

قیمت سطل زباله پدالدار پلاستیکی چنده  ؟

بازیافت زباله در منزل

اهمیت بازیافت زباله های خانگی چیست ؟

بازیافت زباله در منزل موجب می شود که زباله هایی که به محل دفن می روند به مقدار قابل توجهی کاهش یابند و از طرفی هزینه جمع آوری زباله های نیز کاهش پیدا می کند ؛ دفن زباله ها علاوه بر داشتن تأثیر بر محیط زیست زیبایی شهر را نیز کاهش می دهد با بازیافت زباله ها در منزل می توان نقش کوچک اما بزرگی در حفاظت محیط زیست کشورمان داشته باشیم همچنین استفاده دوباره از این مواد در تولید و ساخت مواد جدید از دیگر فواید و اهمیت بازیافت زباله است .

روش های بازیافت زباله در منزل

تفکیک زباله مرطوب و خشک :

یکی از روش های بازیافت زباله در منزل تفکیک زباله تر و خشک است ؛ برای اینکار باید تمام زباله ها را با هم جمع نکنید ؛ زباله های مرطوب باقی مانده غذا , پوست میوه و سبزیجات , کیسه های چای و.. است در حالی که زباله های خشک چوب , فلز , شیشه  , پلاستیک و.. است اگر تصمیم دارید که زباله های تر و خشک را تفکیک کنید می توانید سطح بزرگ تر را به زباله های خشک و سطل کوچکتر را برای زباله های تر در نظر بگیرید معمولا زباله های تر حجم کمتری دارند معمولا از زباله های تر می توان به عنوان پسماند بازیافتی در تولید انواع کود استفاده نمود .

کمپوست سازی :

از دیگر روش های بازیافت زباله در منزل کمپوست سازی است برای این کار می توان از دستگاه زباله خرد کن خانگی استفاده نمود این دستگاه در زیر سینک نصب شده و با خرد پوره کردن زباله های تر می تواند به محیط زیست و کمپوست سازی کمک شایانی کند , روش دیگر برای کمپوست سازی این است که از یک سطل استفاده نمایید  کف ظرف را چند سوراخ زده سطل را روی یک سینی قرار داده که مایع روی کف خانه نریزد  کوست خود را در سطل قرار دهید و یک لایه خاک به کمپوست اضافه کنید روزنامه خرد شده را در بالای خاک قرار دهید و ضایعات مواد غذایی خود را خرد و ذخیره کنید ضایعات را با روزنامه خرد شده مخلوط کنیدتا مایع اضافی جذب شود مخلوط را به قسمت مساوی در بالای کمپوست پخش کنید و لایه ای نازک از خاک اضافه نمایید پس از پر شدن کمپوست بگذارید یک هفته در بسته بماند حال کمپوست خود را به باغ یا گیاهان خانگی اضافه کنید .

سطل زباله گالوانیزه کجا میفروشن  ؟

دسته بندی زباله های خشک :

زباله های خشک به دو دسته زباله های بازیافت و غیر قابل بازیافت دسته بندی می شوند موادی مانند دستمال کاغذی استفاده شده, ظروف نگهدارنده مواد شیمیایی خطرناک یا نگهدارنده مواد غذایی , موادی با جنس فومی و انواع ظروف نمونه هایی از زباله های خشک بوده که قابلیت بازیافت ندارند ؛ زباله های خشک قابل بازیافت , شامل بطری های پلاستیکی , روزنامه , بطری های شیشه ای , ظروف پلاستیکی , قوطی کنسرو و.. قابل بازیافت هستند .

زباله های بهداشتی :

پوشک نوزادان و بزگسالان , محصولات مربتط با بهداشت , تامپون یا نواربهداشتی و دستمال های آلوده باید در دسته زباله های بهداشتی طبقه بندی شوند .

زباله های پزشکی :

این زباله ها شامل پارچه , پتو , ملحفه , لوازم رخت خواب , وسایل آلوده به خون و مایعات بدن ویا مواد استفاده شده برای گچ گرفتن اندام شکسته یا دیگر انواع پانسمان می باشد این زباله ها همچنین زباله های پزشکی باید سوزانده شوند و پیش از هر نوع دفع از طریق امواج مایکروویو یا درجه حرارت بالا میکروب کشی شوند .

دفع زباله های الکترونیکی :

این نوع زباله های منزل به سه دسته بزرگ , اعم از یخچال , ماشین لباسشویی و.. , زباله های خطرناک شامل , باتری , لامپ , مانیتور و.. که یک جزء شیمیایی داشته باشد و زباله های غیر خطرناک مانند کابل , شارژر , موبایل , لبتاب و مایکروویو می باشد این زباله ها را در جعبه ای جمع آوری نمایید در شهرهای بزرگ به طور معمول مراکز عمومی مخصوص برای تحویل زباله های الکترونیکی وجود دارد .

مرکز خرید سطل زباله استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *