سطل زباله

نحوه دفع بهداشتی زباله

دفع بهداشتی زباله

نحوه دفع بهداشتی زباله

توجه به محیط زیست و حفظ سلامت انسان و دیگر موجودات کره زمین یک اصل مهم در بقای زندگی و استفاده از موهبت خدادای بوده که در اختیار ما قرار دارد کنترل آلودگی های محیط به خصوص مواد زائد جامد بخش مهمی از این وظیفه را تشکیل می دهد افراد جامعه باید بدین باور برسند که علاوه بر رعایت موازین بهداشت فردی ملزم به بهداشت محیط پیرامون خود می باشند چرا که در عدم رعایت این موضوع سلامت آنها و دیگر افراد جامعه به خطر خواهد افتاد ؛ اهمیت روش ها و نحوه دفع بهداشتی زباله زمانی مشخص می شود که خطرات ناشی از دفع غیر بهداشتی را بدانیم ؛زباله ها را نمی توان در طبیعت رها کرد زیرا برای انسان ها و محیط زیست مشکلاتی ایجاد کرده موجب ایجاد بیماری های گوناگون و آلوده شدن آب , خاک و هوا می شود . فروشگاه آستیاگ مرکز فروش انواع سطل زباله  پلاستیکی ، گالوانیزه ،  استیل و سطل زباله های مکانیزه با طرح های روز در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • نحوه دفع بهداشتی زباله چگونه است ؟
  • انواع روش های دفع بهداشتی زباله ها
  • دفع بهداشتی زباله چه مزایا و معایبی دارد ؟
  • دیگر روش های دفع بهداشتی زباله

قیمت سطل زباله پلاستیکی چنده ؟

دفع بهداشتی زباله

نحوه دفع بهداشتی زباله چگونه است ؟

نحوه دفع بهداشتی زباله بدین صورت است که زباله ها را در چاله ها و مکان های عمیق جمع آوری نموده و روی آن ها را با خاک پوشیده و خاک را می کوبند بدین شکل که لایه بندی و پوشش دادن آنها با خاک موجب می شود که هیچ آسیبی به محیط زیست انسان ها و دیگر موجودات زنده وارد نشود .

انواع روش های دفع بهداشتی زباله ها

روش خندق :

اگر زمینی مسطح در دسترس باشد روش خندق انتخاب می شود ؛برای اینکار خندقی درازبه عمق 2 تا 3 متر وعرض 3 تا 10 متر کنده می شود و زباله در آن ریخته و کوبیده و با خاک بیرون آورده شده روی آن پوشیده می شود در هر جا که زباله به شکل فشرده در خندق ریخته شود در صورتی که عمق آن 2 متر باشد یک آکر زمین برای هر ده هزار نفر جمعیت در سال لازم است .

روش سطح شیب دار :

هر جا که زمینی شیب ملایمی داشته باشد  این روش بهتر و مناسب تر است برای اطمینان از پوشانده شدن زباله ها کمی حفاری هم صورت میگیرد .

سطل زباله مکانیزه چیست ؟

روش تسطیح زمین :

این روش برای پر کردن گودال های زمین , چاله های خاک رس و جای معادن متروک به کار گرفته می شود ؛ زباله های تا عمق 2 تا 2.5 متری انبار , فشرده و سفت می شوند و به شکل لایه های یکنواخت در می آیند سطح بیرونی هر لایه با حداقل نیم متر گل پوشانده می شود این کار مانع از تماس مگس و جوندگان با زباله می شود و مزاحمت ناشی از بو و گردو غبار هم فرو می نشاند اما عیب این روش این است که باید خاک را از محلی دیگر فرآهم نمود  درزباله های دفن شده دگرگونی های شیمیای , میکروب شناختی و فیزیکی روی داده گرمای زباله ها به مدت یک هفته تا دمای 60 درجه افزایش یافته و همه عوامل بیماری زا را می کشد وفرآیند تجزیه را شتاب می دهد سپس 2 تا 3 هفته طول می کشد تا خنک شود و به طور عادی تجزیه کامل مواد آلی به تولید توده بی ضرر تا 6 ماه وقت میگیرد .

 

دفع بهداشتی زباله چه مزایا و معایبی دارد ؟

مزایا :

این روش یکی از مقرون به صرفع ترین روش ها بوده به این دلیل که نیاز به سرمایه گذاری اولیه ندارد البته اگر  زمین به اندازه کافی وجود داشته باشد ؛ از طرفی برای دفع نهایی زباله به مراحل و مکمل های بعدی نیازی نیست ؛ نحوه دفع بهداشتی زباله نیاز به جداسازی مواد نداشته و یک مزیت دیگر آن این است که از تماس حشرات , جوندگان و دیگر حیوانات با زباله ها نیز جلوگیری می شود .

معایب دفع بهداشتی زباله چیست ؟

نحوه دفع بهداشتی زباله بی عیب و ایراد نیست ؛ تولید گاز متان و نشت شیرابه زباله ها موجب آلودگی آب های زیرزمینی می شود و به علت ایجاد نشت امکان ساختمان سازی در محل دفن نیست ؛ و نیز اینکه برخی از زباله های بیمارستانی خطرناک بوده و ممکن است موجب بیماری شوند را باید توسط دستگاه های سوزاندن زباله سوزاند و نمی توان آن را از طریق دفع بهداشتی دفع کرد .

دیگر روش های دفع زباله

انبار کردن :

احتمالا در اطراف شهر ها زباله های زیادی را دیده اید که روی هم انبار شده اند این روش یکی از بدترین روش های دفع زباله است زیرا روی آن پوشانده نمی شود و موجب ایجاد بوی بد و تجمع حیواناتی مانند موش و مگس می شود .

خرید سطل زباله گالوانیزه از تولیدی

سوزاندن زباله :

سوزاندن زباله یکی از روش های خوب برابر دفع است اما برای دفع زباله های بیمارستانی خطرناک است زباله هایی که حاوی مواد شیمیایی یا رادیو اکتیوی هستند را نمی توان با این روش سوزاند .

دستگاه زباله سوز :

این دستگاه از جمله ابزارهای مخصوص برای دفع زباله بوده که در آنها ابزاری برای خروج گازهای مضر وجود دارد این نوع انتخاب خوبی برای دفع زباله های بیمارستانی هستند .

تهیه کود :

بهترین روش برای دفع زباله های تر تبدیل آن به کود است با این حال این روش نیز مشکلاتی داشته که از جمله آن می توان به زمان بر بودن , آلودگی آب های زیرزمینی و ایجاد بود بد اشاره کرد برای دفع به این روش ابتدا چاله ای حفر می شودو زباله های ارگانیک درون آن ریخته و روی چاله با خاک پوشانده می شود باید 6 ماه در این حالت بماند تا به کود تبدیل شود.

قیمت سطل زباله استیل اداری چنده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *