سطل زباله

بسته بندی سبز چیست ؟

بسته بندی سبز

بسته بندی سبز چیست ؟

انتخاب متریال صحیح برای بست بندی بسیار مهم است ؛ امروزه مصرف کنندگان محصولاتی که بسته بندی مقاومی دارند را ترجیح می دهند زیرا از این بسته بندی ها می توان برای دیگر کارها استفاده نمود و از تبدیل به زباله شدن آن جلوگیری کرد ؛ در گذشته تفاوتی نداشت از چه متریالی برای صنعت بسته بندی استفاده می شد مهم زیبایی و استحکام آن بود بنابراین استفاده از پلاستیک در این صنعت برای بسته بندی بیشتر دیده می شد اما پلاستیک در چهره طبیعت تأثیر منفی می گذاشت , اما بسته بندی سبز چیست ؟ این نوع بسته بندی از مواد بازیافتی تولید شده و امکان بازیافت آن وجود دارد در نتیجه علاوه بر کاهش انرژی تجزیه پذیر بوده و به محیط زیست آسیب نمی رساند . فروشگه آستیاگ مرکز فروش انواع سطل زباله پلاستیکی ، استیل و گالوانیزه در خدمت شماست . قیمت دست اول سطل زباله  ساده ، گوبین و چرخدار را از ما بخواهید  و یا همراه ما باشید با : 

 • بسته بندی سبز چیست ؟
 • مواد مورد استفاده در بسته بندی سبز چیست ؟
 • مزایای استفاده از بسته بندی پایدار
 • 4 نوع راه حل بسته بندی پایدار
 • چه موادی در بسته بندی پایدار استفاده نمی شوند ؟
بسته بندی سبز

بسته بندی سبز چیست ؟

بسته سبز که به بسته بندی پایدار یا بسته بندی سازگار با محیط زیست نیز معروف است نوعی بسته بندی بوده که روی آن علامت سبز رنگ درج شده است یعنی نوعی بسته بندی که از ماد بازیافتی تولید شده و می توان آن را بازیافت نمود , بنابراین دوستدار محیط زیست بوده و کمترین تأثیر منفی را بر محیط زیست دارند ؛ در این نوع بسته بندی از مواد و روش هایی برای تولید استفاده می شودکه کمترین مصرف انرژی و اثر گذاری را بر محیط زیست دارند .

مواد مورد استفاده در بسته بندی سبز چیست ؟

برای عدم آلوده شدن آب , خاک , هوا و گیاهان در بسته بندی سبز از مواد قابل بازیافت مانند پلاستیک تجزیه پذیر , پلاستیک های گیاهی و پارچه هایی که از کنف , کتان و پنبه ساخته می شوند به جای کیسه های پلاستیکی , اسید پلی لاکتیک موجود در نشاسته گیاهی ذرت , نیشکر و تفاله چغندر , کیسه های پلی اتیلن بازیافتی از زباله ها  و دیگر محصولات قابل بازیافت استفاده می شود .

مزایای استفاده از بسته بندی پایدار

چرا بسته بندی سبز ؟ باید گفت که بسته بندی های سنتی معایب زیادی برای محیط زیست دارند از مهترین مزایای به روش بسته بندی سبز می توان موارد زیر را نام برد .

 • صرفه جویی در هزینه ( جالب است بدانید حدود 10 درصد از هزینه نهایی کالا به بسته بندی آن مختص می شود )
 • استفاده از مواد اولیه که قبلا بازیافت شده ( برای مثال بریدن درخت برای ساخت کاغذ کاهش می یابد. )
 • کاهش تولید زباله
 • کاهش سوخت های فسیلی
 • کاهش استفاده از منابع طبیعی
 • افزایش استفاده از مواد بازیافتی
 • قابلیت بازیافت بسته بندی
 • کاهش آلودگی هوا و خاک
 • حفظ محیط زیست و..

بهترین سطل زباله استیل واسه اداره چیه  ؟

4 نوع راه حل بسته بندی پایدار

بسته بندی مبتنی بر منابع قابل تجدید :

اسید لاکتیکی یا همان PLA حاصل از نشاسته سبز زمانی که به مدت 9 ماه در یک مکان کمپوست صنعتی قرار گیرد 90 % تجزیه می شود ؛ اسید لاکتیک از مواد نشاسته دارد مانند ساقه نیشکر , سیب زمینی , ذرت و..ایجاد می شود .

بسته بندی با مواد افزودنی :

در بازار بسته بندی در حال حاضر دو نوع افزودنی وجود دارد که شامل افزودنی های oxo و BIO است استفاده از این دو افزودنی موجب تجزیه پذیر شدن بسته بندی می شود .

بهینه سازی بسته بندی :

کاهش بسته بندی , در حالی که در حفاظت از محصولات می کوشد یک منطقه اولیه بوده که شرکت های زیادی تمرکز خود را دارند .

مواد بازیافتی :

مواد بازیافتی جایگاه مهمی در صنعت بسته بندی سبز دارند .

چه موادی در بسته بندی پایدار استفاده نمی شوند ؟

 روزانه میلیون ها بسته در سراسر جهان ارسال شده که برای مضر هستند استفاده از برخی بسته بندی ها اعم از کیسه ها و جعبه های پلاستیکی میزان زیادی انرژی مصرف می کنند ؛ بیشتر مواقع مواد پلاستیکی از سوخت های فسیلی تولید شده که سالانه موجب افزایش میلیون ها تن متان و دی اکسی کربن به جو زمین می شوند ؛ انواع فوم ها , پلی استایرن , پلاستیک های ساخته شده از پلی اتیلن , بسته بندی چند لایه , یونولیت , انرژی سوخت فسیلی و… از انواع مواد بسته بندی غیر سبز می باشد .

ابعاد استاندارد سطل زباله گالوانیزه چنده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *